نویسنده Paoler

معرفی انیمه نیروی آتش، از بهترین های اکشن

Paoler - ۲ خرداد ۱۴۰۱

انیمه نیروی آتش

نیروی آتش چه نوع انیمه ایه؟

انیمه fire force یا نیروی آتش یک انیمه اکشن، ابر قدرتی و شونن است که در سال 2019 توسط استودیو David Production
ساخته و توسط Kodansha منتشر شد. همچنین این انیمه از روی مانگایی به همین نام که اثر آقای آتسوشی اه کوبو هست ساخته شده.

خلاصه داستان:

در سال 198 خورشیدی در توکیو یک گروه اتش نشانی ویژه به نام نیروی آتش در حال مبارزه با پدیده ای به نام احتراق انسان است. در این پدیده انسان ها ناگهان شروع به اتش گرفتن میکنند و شبیه یک موجود انسان شکل اتش گرفته و مذابی میشوند که برای آنها فقط درد و عذاب به همراه می آورد. نیروی آتش در تلاش است تا جلوی این اتفاق را بگیرد یا در صورت بروز، فرد اتش گرفته را سریع تر خلاص کند. اما دلیل این اتفاق و این بدبختی ها چیست؟  شینرا کوساکابه، نوجوانی با قدرت آتش که مادر و برادر کوچکش را در یکی از همین حوادث از دست داده به نیروی آتش ملحق میشود تا بتواند راز پشت این اتفاق را بفهمد و جلوی آن را بگیرد

نکات مورد توجه برای دیدن نیروی آتش

این انیمه در مجموع 2 فصل 26 و 24 قسمته دارد و در آن توجه ویژه ای به انیمیشن ها و مدل های گرافیکی مبارزه شده است و این موضوع باعث ایجاد مبارزاتی هیجان انگیز فوقالعاده جذاب و با گرافیکی خیره کننده شده است. انیمیشن های روان در مبارزات، قدرت های جذاب و حرکات خاص خفن همه و همه باعث جذابیت بیشتر مبارزات این انیمه شده اند و ان را به یکی از بهترین اکشن های چند سال اخیر تبدیل کرده. از آن طرف داستان انیمه به شدت جذاب و قابل توجه است و در داستان سرایی و شخصیت پردازی هم آقای آتسوشی به خوبی عمل کرده و شخصیت هایی باور پذیر و دوست داشتنی را به ما تحویل داده. اما این انیمه در بعضی قسمت ها کمی بی منطق میشود. منظورم از بی منطق شدن تخیلی شدن نیست زیرا تخیل یکی از باحال ترین قوه های ذهن یک انسان است و اثار جالبی را خلق میکند منظور من این است که با توجه به منطقی که نویسنده از ابتدای داستان برای دنیا در نظر رگفته بعضی از کارهای اشخاص در این انیمه کاملا بی منطق است جوری که احساس میکنید به شعور شما بی احترامی ای صورت گرفته که البته این موضوع در همه افراد صادق نیست و بعضی ها ممکن است اصلا با همچین چیزی مواجه نشوند. از نکات جالب اینکه نویسنده این انیمه از طراحان بازی ایپکس لجندز نیز هست.

سخن آخر در مورد fire force

این انیمه با مبارزات جذاب، گرافیک جذاب و انیمیشن های روان و داستان قوی قطعا گزینه خیلی خوبی برای دیدن است و توصیه میکنم آن را از دست ندهید. ایرادات ان انقدر ریز و کوچک است که تنها یک منتقد سخت گیر میتواند آنهارا مورد نظر قرار دهد و در نظرش تاثیر ایجاد کند و برای افراد عادی که میخواهند از یک انیمه اکشن فوقالعاده لذت ببرند قطعا این انیمه یک پیشنهاد عالیست.

“عرفان”

مطالب مرتبط با این مطلب
نظرات ارسال شده
بستن منو