نویسنده Everley / Parisa

معرفی سری: دانگانرونپا و ترتیب تماشای آن

Everley / Parisa - ۱۰ فروردین ۱۴۰۱

دانگانرونپا (Danganronpa) یک سری شامل چند انیمه بازی و لایت ناول است. بازی های محبوب این سری ساخته کمپانی Spike Chunsoft یا spike قدیم هستند. کلمه “Danganronpa” در انگلیسی “Bullet Refutation” ترجمه می شود که معنی آن “تکذیب گلوله ای” است. این اسم به قلب بازی دانگانرونپا که بحث و استدلال در محیطی شبیه به دادگاه است، اشاره دارد.

دانگانرونپا راجب گروهی از دانش آموزان دبیرستانی است که هر کدام استعداد خاص و حیرت انگیزی دارند. این دانش آموزان برای تحصیل در یک مدرسه خاص و معتبر برای دانش اموزان با استعداد انتخاب شده اند. آن به طور اسرار امیزی در این مدرسه زندانی شده و از دنیای بیرون و خانواده های خود جدا می شوند. برای فرار از مدرسه یک بازی ترتیب داده شده که دانش آموزان برای بیرون رفتن باید یکی از همکلاسی های خود را بکشند بدون آنکه کسی متوجه قتلی که مرتکب شده اند بشود. آن ها ماجراجویی بزرگی در پیش دارند که اسرار مدرسه و حقیقتی دردناک که در انتظارشان است را فاش کنند.

بازی های سری danganronpa حالت visula novel یا کتاب مجازی با ژانر murder mystery یا کاراگاهی هستند که بازیکن از چشم یکی از دانش آموزان وقایع اطراف را می بیند و با دانش آموزان دیگر ارتباط برقرار می کند. بیشتر، آن ها را می شناسد و اهداف آن ها را می فهمد. در حالی که باید تمرکز کند تا شواهد لازم بری پیدا کردن فاتل را جمع کند. گیم پلی این بازی تفکر و دقت به فضای اطراف برای استفاده از شواهد جمع شده در موقع لازم برای یافتن حقیقت است.
این سری بین طرفداران کاراگاهی به شدت ماهرانه ساخته شده و محبوب است.

شروع این سری با بازی Danganronpa trigger happy havoc یا DRTHH است که یک انیمه کوتاه نیز از روی ان ساخته شده است. ترتیب این سری به شکل زیر است:

  1. Danganronpa Trigger Happy Havoc: دانگانرونپای یک : شروع این سری که هم یک بازی هم یک انیمه دارد. طبیعاتا بازی آن کامل تر و جذاب تر است. انیمه این بازی Danganronpa: The Animation نام دارد.
  2. Super Danganronpa 2: Goodbye Despair: دانگانرونپای دو: بازی دوم این سری که انیمه ای از روی آن ساخته نشده است. یک قسمت انیمه OVA با نام Super Danganronpa 2.5: Komaeda Nagito to Sekai no Hakaimono وقایع بعد از بازی را نشان می دهد.
  3. Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls: یک بازی اسپین آف و اسپشال است که برخلاف بقیه بازی ها کاراگاهی نیست و یک بازی تفنگی و شوتینگ سوم شخص است. این بازی، انیمه ای ندارد.
  4. Danganronpa 3: The End Of hope’s peak: دانگانرونپای سه: تنها انیمه است. دو سری دوازده قسمتی جدا با نام های Future Ark و Despair Ark دارد که برخی آن ها را با هم و قسمت هایشان را یکی در میان و برخی جدا از هم نگاه میکنند. این سری یک قسمت اسپشال به نام Hope Ark را نیز شامل می شود.
  5. Danganronpa V3: Killing Harmony: دانگانرونپا بازی سوم: تنها بازی است و انیمه ای ندارد.
  6. شش ناول باقی مانده از سری که برخی از آن ها چسبیده به بازی ها هستند.


” پریسا ”

 

مطالب مرتبط با این مطلب
نظرات ارسال شده
بستن منو